دانلود نرم افزار تلفن همراه

موثرترین روش مطالعه همه دروس در ۳۰ روز مانده به کنکور و شرکت در همایش

تمام درسی که در دوران تحصیل خواندید یک طرف ودرسی که در ماه آخر می خوانید در طرف دیگر.
البته پیشینه علمی و مطالعاتی شما نقش بسیار مهمی در کسب موفق تان خواهد داشت .ولی مرتب کردن این مطالب در ذهن شماباعث می شود که این مطالب در دسترس قرار گیرندو امکان استفاده راحت از آن ها فراهم شود و در واقع شما می بایست درماه آخر این مرتب سازی را به بهترین نحو انجام دهید .همان طورکه می دانید ما خاطرات بسیاری را از دوران کودکی و طفولیت بخاطر می آوریم و البته مطالب زیادی هم هست که نمی توانیم به یاد آوریم.
شاید تفاوت اصلی بین این دو موضوع نحوه طبقه بندی و امکان دسترسی آن ها باشدیعنی مطالبی که بخاطر می آوریم در دسترس بوده و آن چه نمی توانیم بیاد آوریم در دسترس نیست.
به همین دلیل لازم است شما در ماه آخر مطالبی را که فراگرفته اید مرتب کرده و برای آن ها امکان دسترسی فراهم کنید.
مرتب کردن و در دسترس قراردادن مطالب راه های مختلفی دارد که شاید موثرترین شان بازیابی باشد .بازیابی یعنی بخاطر آوردن آن چه که قبلا فراگرفته اید.
که به روش های مختلف مانند ازبرگفتن یا ازبرنوشتن خلاصه نویسی کردن، درخت دانش کشیدن، تمرین کردن و … انجام می شود که البته همه آن ها تقریبا زمان بر است.
اما یکی از موثرترین روش های بازیابی که خصوصا در یک ماه مانده به کنکور به مرتب سازی مطالب و ایجاد دسترسی برای آن ها در ذهن کمک شایانی می کند
۱_ امتحان دادن است اما چه امتحانی؟ امتحانی که قرار است در نوعی دقیقا مشابهش یعنی کنکور شرکت کنید.
شاید بدانید که سوالات کنکور درطول سنوات گذشته خیلی بهم شبیه و نزدیک بوده و هرساله سوالات کنکور با سوالات کنکور سال قبلش بیشترین قرابت و مشابهت را دارند. ضمنا در اکثر اوقات طراحان کنکور ملزم بوده که برای طرح سوال در هردرس تقریبا تمامی مباحث و سرفصل ها مربوط به آن را پوشش دهند یعنی وقتی که شما تمام سوالات یک درس در کنکور را بررسی می کنی
۲_شرکت در کلاسهای جمع بندی مدرسه
تا بتوانید در بازیابی و جمع بندی مطالب به ذهنتان کمک کنید
با آرزوی موفقیت

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *